PDA

View Full Version : Problem z płatnościami Daopay

Haker519
06-03-2015, 07:58 AM
http://payment.redmoonstudios.de/paymentFrontend/payment/img/daopay_logo.png

Wielu z Was zauważyło, że nie można płacić poprzez telefon za gemy w sklepie Hi-Rez.

Nie jest to zamierzone. Hi-Rez nie zablokował nam Dao Paya.

HiRezKaostic piszę do mnie na Skypie:
"It looks to be a bug our team is looking into"

Tak więc ekipa support`u zajmuje się sprawą, a sama firma Hi-Rez Studios jest świadoma tego problemu.

EDIT 16:04:00

HiRezKaostic prosi, aby osoby które mają problem z tą płatnością napisały ticket`a

Aby to zrobić, KLIKNIJ TUTAJ (http://hi-rez.custhelp.com/app/ask)

W razie problemów związanych z barierą językową, napisz do mnie lub w tym temacie a pomogę napisać zgłoszenie.

Nezcha
06-03-2015, 11:24 AM
O boże, nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że to tylko błąd, a ta metoda nie została usunięta. :D

Haker519
06-03-2015, 11:34 AM
O boże, nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że to tylko błąd, a ta metoda nie została usunięta. :D

Również się ucieszyłem na informację, iż jest to tylko problem.
No nic. Czekamy tylko na poprawę :)

Nezcha
06-04-2015, 06:23 AM
Napisałem ticketa do supportu oto co otrzymałem od Hirez Alex.
"There are other payment providers, other than DaoPay for different regions. Please check the available options for a mobile payment."
Pisałem także z supportem od "płatności przez telefon", dlaczego wyświetla mi się komunikat, że płatność jest niedostępna dla tego numeru. Oto odpowiedź. : "When you put your mobile number, our system has checked for any available pricepoints for your mobile provider and the product that you chose. Unfortunately there were no pricepoints found for you. In this case we would recommend you to use an alternative payment option. Our apologies for inconveniences." Tak więc, wynika z tego, że płatności przez telefon są w naszym kraju niedostępne. Po prostu siąść i płakać. Może jeszcze Hirez Kaostic coś zmieni, mam nadzieję, że tak. Jeśli ktoś ma jakieś informacje, proszę się nimi podzielić.
Pozdrawiam, Nezcha

Haker519
06-04-2015, 09:44 AM
Witam ponownie.
Przekazałem przed chwilką Kaosticowi co odpisano mi, oraz Tobie.
Stwierdziłem, że prawdopodobnie w Polsce został zablokowany Daopay.

Oto co odpowiedział:
"It hasn't been blocked, to my knowledge.The message just isn't clear."

Tak więc HiRez nie zablokował płatności, a zespól Supportu sprawdza co się dzieje.

Na chwilę obecną pozostaje nam czekać.

Jak coś się dowiem to napisze na fanpage i w tym temacie.

Nezcha
06-04-2015, 09:46 AM
Ok, dzięki wielkie. Już jestem w stanie przed zawałowym, także czekam na wiadomość. :D
Dzięki za wszystko co robisz. :)

Azemoth
06-05-2015, 05:45 AM
Również otrzymałem odpowiedź od HiRezAlex o treści
"We have a new payment Provider and they use different payment providers for your country, please check their mobile solutions."
Nic nie wspomniał o tym, jakoby mieliby przywrócić DaoPay do usług...

Nezcha
06-05-2015, 06:06 AM
Tylko, że żadne z płatności telefonicznych nie działają w naszym kraju.

Haker519
06-05-2015, 06:21 AM
Hi-rez jest w trakcie rozmów na najwyższym szczeblu z firmą Xsolla.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11401448_753674684751939_3479651259874722685_n.jpg ?oh=03560c1e5d4f6de2a3e39e33b9256a77&oe=5605414F

Kochani, czekamy i nie panikujemy narazie - na dobre nam to nie wyjdzie.

Nezcha
06-05-2015, 06:27 AM
Uff, no to jestem dobrej myśli. Dzięki Haker. :)

Azemoth
06-05-2015, 08:50 AM
I to załącze jako ciekawostkę raczej, po przeczytaniu w/w tematu napisałem osobny post, oto co otrzymałem od HirezJulian
"Hello Azemoth,

Unfortunately, the feature has been removed for certain countries. We cannot say at this time if and when it would be back.

The best alternative would be Ukash at the moment."
W każdym razie czekam na pozytywne zakończenie tej sprawy.

Nezcha
06-05-2015, 10:54 AM
No i stało się to czego najbardziej się obawiałem. Kurcze.
Ale zupełnie nie rozumiem w czym im przeszkadzały płatności telefoniczne, wiele osób kupuje w ten sposób.
Zorganizujemy strajk. Ja się na to nie zamierzam godzić. :(

Haker519
06-05-2015, 11:06 AM
Tak jak mówię...
Narazie pozostaje czekać.

Hi-Rez zmienił operatora płatności na Xsolla, aczkolwiek nie byli świadomi że nie obsługuje w niektórych państwach płatności mobilnych.
Kaostic mnie zapewnia, iż postarają się zalątwić sprawę jak najszybciej.

Oczywiście wspomniałem mu, że wiele osób nie ma jak zakupić chociażby summer time.

Nezcha
06-05-2015, 01:37 PM
Ten Kaostic to w sumie wydaje się jedyny tam coś starać, a nie powiedzieć, że nie ma i już. Właśnie dlatego się tak bulwersuję, bo ten event mi ucieka. :( Tak w ogóle, to nie wiem co im nie pasowało w starym systemie płatności. Wg mnie był dobry i chyba nikt nie narzekał.

Haker519
06-05-2015, 02:07 PM
Caly Hi-Rez się stara.

Support ma określone systemy odpowiedzi - Nie mogą odpisać luźnej odpowiedzi, korzystają ze specjalnych szablonów.

Dlatego Wam się wydaje, że nikt tam się nie stara - a prawda jest inna :)

Kaostic mi napisał, że Summer Time nigdzie nie ucieka, i dadzą radę to ogarnąc :)

Azemoth
06-05-2015, 02:49 PM
Ja na razie się nie śpieszę, dam im z tydzień, jeśli do tego czasu daopay nie wróci, to pora pomyśleć o jakiejś alternatywnej, dużo droższej formie płatności za gemy...

Nezcha
06-08-2015, 02:41 PM
Dao Pay wróciło!!!!!!!!!!!!! hip hip hurra :D
Ale niestety można kupić tylko 400 gemów, przy większej liczbie wyświetla się komunikat: ": Niestety ta metoda płatności jest chwilowo niedostępna. Spróbuj później bądź wybierz inną metodę płatności"
Mam jednak nadzieję, że niedługo zostanie to naprawione. :D W każdym razie duży plus za przywrócenie metody.

Haker519
06-08-2015, 02:54 PM
Sprostowanie.

Nie powróciło DAOPAY, a płatności poprzez usługi mobilne.
Czyli w tym wypadku SMSy. 400 gemów kosztuje prawie 50zł w tym momencie, 800 gemów jest zbugowane a 1500 gemów 93zł.

Prosze nie sugerować się fałszywymi informacjami znajdującymi się na polskiej stronie z buildami.

Daopay to usługa płatności telefonicznych poprzez wykonanie telefonu - zmniejszało to cenę zakupu o drogie prowizje, ponieważ dzwoniliśmy a nie wysyłaliśmy sms`a.

Nezcha
06-08-2015, 02:58 PM
O boże jaka drożyzna. >.<
No ale popatrz. Widnieje na liście.
http://scr.hu/1m1e/wem9t

Haker519
06-08-2015, 03:09 PM
Już tłumaczę, bo znalazłem informację która totalnie nie opisuje sposobu płatności - i mam już dwa zgłoszenia, że przez brak pełnych informacji dwie osoby straciły sporą ilośc pieniędzy.

Aby skorzystać z DAOPAY należy rozwinąć listę szybkich sposobó płatności.

Natomiast "Płatnośc mobilna" jest płatnością sms, gdzie prowizje są naprawdę bardzo wysokie.

Funkcja DAOPAY została dodana do systemu xsolla dosyć niedawno, koło 15 pisałem o tym z Kaostic`em.

Wiele opcji wykupienia gemów może teraz nie działać poprawnie - poprawne działanie DAOPAY jest przewidywane na około 44 godziny.

Nezcha
06-08-2015, 03:13 PM
Ok, to na razie się wstrzymam z kupnem. W każdym razie na prawdę strasznie się cieszę, że dao pay wróciło i mam nadzieję, że nigdzie się nie wybiera. :D

Ryszardzislaw
06-08-2015, 03:25 PM
Haker, skoro wciąż twierdzisz, że informacje podane na "pewnej stronie" są całkowicie fałszywe zerknij na nią jeszcze raz. A nie, czekaj.. Przecież podobno nie odwiedzasz tej strony, jak to napisałeś jakieś 30 minut temu na facebooku. No chyba, że jesteś tak wspaniały i potrafisz przewidywać telepatycznie co jest udostępniane na tym portalu.

Haker519
06-08-2015, 05:58 PM
Haker, skoro wciąż twierdzisz, że informacje podane na "pewnej stronie" są całkowicie fałszywe zerknij na nią jeszcze raz. A nie, czekaj.. Przecież podobno nie odwiedzasz tej strony, jak to napisałeś jakieś 30 minut temu na facebooku. No chyba, że jesteś tak wspaniały i potrafisz przewidywać telepatycznie co jest udostępniane na tym portalu.

Niektórzy mają swoje tajemnice :)
Fajnie by było jakbyście opisali jak wybrać tą płatność, bo z tego co się dowiedziałem ludzie w komentarzach nie wiedzą czy piszecie o Daopay czy o płatnościach mobilnych.

Ryszardzislaw
06-09-2015, 03:21 AM
W takim razie mam dla Ciebie małą radę. Zamiast próbować oczernić "ten portal" za wszelką cenę wypisując, że próbuje on oszukać ludzi powinieneś sam sprawdzić ile jest prawdy w opisywanych tam informacjach i dopiero wypisywać, jak to bardzo ludzie tam piszący są w błędzie. Bo gdzie niby jest podana fałszywa informacja (tak Ty to opisujesz)? W tym, że Daopay wróciło? Przecież wróciło, więc w czym problem? Albo ciężko jest Ci się przyznać do nieprawdziwych oskarżeń, albo nie możesz się pogodzić z faktem, że strona ta wyłapała tak ważną informację przed Tobą.

Haker519
06-09-2015, 03:48 AM
W takim razie mam dla Ciebie małą radę. Zamiast próbować oczernić "ten portal" za wszelką cenę wypisując, że próbuje on oszukać ludzi powinieneś sam sprawdzić ile jest prawdy w opisywanych tam informacjach i dopiero wypisywać, jak to bardzo ludzie tam piszący są w błędzie. Bo gdzie niby jest podana fałszywa informacja (tak Ty to opisujesz)? W tym, że Daopay wróciło? Przecież wróciło, więc w czym problem? Albo ciężko jest Ci się przyznać do nieprawdziwych oskarżeń, albo nie możesz się pogodzić z faktem, że strona ta wyłapała tak ważną informację przed Tobą.

:) Informację o dodaniu opcji Daopay otrzymałem o godzinie 14:21. Potem o godzinie 20:49 Azemoth - który jest z mojego klanu, napisał to na czacie klanowym gdzie prowadziliśmy na ten temat dyskusję.

Nie napisałem informacji o DaoPay, ponieważ jest jeszcze w fazie wdrażania do systemów Xsolla - Co zresztą można zauważyć przy zakupie 800 gemów.

Co do oczerniania - faktycznie, przepraszam. Posta na FB zmieniłem dwie minuty po dodaniu. Napisałem to dość szybko, ponieważ nie zamieściliście informacji JAK skorzystać z usługi DaoPay - i dwie osoby mi zgłosiły, że się przejechały na tym bo skorzystały z opcji płatności mobilnych - Co jest zupełnie innym typem płatności, znacznie droższym zawierajacym VAT + prowizje Xsolla.

Jak zapewne zauważyliście, płatności są teraz bardziej skomplikowane, niż ostatnio.

Następnym razem jak będziecie wrzucali informację o kluczowej metodzie płatności dla polaków - mam tu na myśli DAOPAY - fajnie by było jakbyście opisali jak z tego skorzystać.
Wiele osób myśli że DAOPAY to to samo co płatnośc mobilna - a jak już wiemy, tak nie jest.

Azemoth
06-09-2015, 06:58 AM
To może ja jako osoba po części winna, po części postronna dodam swoje 3 grosze, bo mogę, a co !

Zauważyłem wczoraj koło 21 że zostało przywróce Daopay, a że Haker który jest w w/w Gildii Adminem/Modem/Kimś wysoko postawionym(niepotrzebne skreślić) to napisałem o tym że daopay zostało przywrócone, bo myślałem że nikt tego nie zauważył, następnie napisałem na tej "złej, niedobrej stronie"(osobiście tak nie uważam, ale skoro została poruszona w takowym kontekście to się go trzymam), bo kilka dni temu napisałem że jak tylko dowiem się czegoś więcej o powrocie Daopeja to dam znać co też uczyniłem.

Co do osób które niby wybrały płatność mobilną zamiast daopay, jak małe dziecko nie dotknie czegoś gorącego i się nie oparzy to się nie dowie że gorącego nie wolno od razu dotykać. To, że ktoś nie potrafi przeczytać to w zasadzie nie problem nikogo z Nas, wybrał złą formę płatności = zapłacił więcej. Ja osobiście też wiele razy popełniłem błędy, większe bądź mniejsze i nie raz trzeba było brać za nie odpowiedzialność. Gdybym zrobił owy błąd siedziałbym cicho i się nie przyznawał jaki głupi byłem aby wybrać złą formę płatności. Więc jeszcze wiadomość do tych 2 "biednych, poszkodowanych osób" - jak nie potraficie kupować przez internet, to tego nie róbcie.

Propsy jak komuś się chciało czytać całość tych moich wypocin.

Nezcha
06-09-2015, 04:21 PM
Przeczytałem wszystko. :D
Myślę, że nie ma sensu rozpamiętywać każde słówko, jedno jest pewne 800 gemów i 1500 dalej jest zbugowane. :D Mam nadzieję, że o tym wiedzą i zostanie to naprawione. :D

Haker519
06-09-2015, 04:34 PM
Przeczytałem wszystko. :D
Myślę, że nie ma sensu rozpamiętywać każde słówko, jedno jest pewne 800 gemów i 1500 dalej jest zbugowane. :D Mam nadzieję, że o tym wiedzą i zostanie to naprawione. :D

Wiedzą. Narazie jest opcja 400 gemów. Jak DAOPAY będzie w pełni sprawny, napiszę o tym. Narazie czekam na pełną kompatybilnośc systemów.

Nezcha
06-13-2015, 07:00 AM
Widzę, że nastąpiły kolejne zmiany w sklepie. Płatność otwiera się w nowym oknie itd.
Niestety dalej działa tylko 400 gemów, ale tym razem możemy wybrać, w DAOPAY, czy chcemy płacić przez połączenie, czy sms.
Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę jest cena. Mam wrażenie, że wzrosła, na szczęście nie diametralnie przy tej ilości Gemów.
http://scr.hu/1m1e/iofjd
6,40 EUR w przeliczeniu na nasze PLN to 26,51 zł. Rozumiem, że za sms operator również pobiera opłatę, ale wydawało mi się, że połączenie powinno wyjść taniej. Nie pamiętam już ile płaciliśmy wcześniej.
Nie jest to oczywiście ogromny problem, ważne, żeby tylko wróciła możliwość kupna większej ilości, bez ogromnych podwyżek. 4 zł więcej przyżyjemy. :D
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dodatkowe informacje, proszę napisać, jeśli pamiętacie ile wcześniej płaciliśmy także napiszcie. :D Ale z tego co sobie teraz właśnie przypomniałem, za połączenia też płaciliśmy dodatkowo trochę więcej, także może mi się tylko wydaje, oby tak było. :D
Pozdrawiam Nezcha.

Haker519
06-13-2015, 08:52 AM
Jeżeli DaoPay w pełni wróci, napiszę o tym.
Tak jak wspomniałem w paru miejscach. Daopay jest dopiero wdrażany do systemu płatności.

I tak, jest troszkę drożej niż ostatnio :)

Nezcha
06-14-2015, 06:10 AM
Ja tak jeszcze z innej beczki mam pytanie. :D Czy została usunięta możliwość kupna Ultimate God Packa, bo nigdzie nie widzę. :D