PDA

View Full Version : Assasin na Mida

Beelzeb
04-26-2014, 11:33 AM
Gra na midzie różni się niż solo lub Jungle. Większość magów jest papierowa, dzięki czemu już od 3 poziomu możemy grać agresywnie. Gdy już posiadamy 4 staramy się zdobyć fraga – może i nie jest to nasz najmocniejszy moment w grze.
Z mida jest nam łatwiej roamować i gankować inne linie. Odpowiednio ustawione wardy dadzą nam okazję na odwiedziny u wrogiego junglera.

Ja osobiście preferuje na mida Assasinów, a wy ?

seeeetttt
04-26-2014, 01:35 PM
według mnie nie, ja wole np. Thanatosem iść jungle niż na mida, i jestem wstanie lepiej ogarnąć temat niż na midzie assaisnem... ale może masz racje - można spróbować tak zagrać...

Beelzeb
04-27-2014, 05:20 AM
Wydaje mi się jednak, że Bastet lub Mercury sprawdziliby się na midzie. Osobiście przetestuję i jeśli się sprawdzi to stworzę mały poradnik o Assasinach mid.

seeeetttt
04-28-2014, 12:07 PM
I jak ogarnełeś to?;-) jestem ciekaw twojego rezultatu.

QWEOZTE
05-01-2014, 02:48 PM
Loki z HoG'iem , może jego "kukła" była nerfiona , ale i tak jest to dobry lane clear ( w Lokiego na midzie baw się jedynie jeżeli ogarniasz go ogólnie). Nie polecam takich zabaw, duża szansa feedowania albo będziesz out-level'owany( przeciwnik z którym walczysz na midzie ma większy level niż Ty). Każdy mag ma lepszy lane clear niż jakikolwiek assasyn ( chyba że bardzo dobrze grasz assasynem).

seeeetttt
05-01-2014, 03:13 PM
raczej mag na mida tylko i wyłącznie, dla mnie żaden assasin nie zda rezultatu. Kiedyś jeszcze dawno temu to anhur na mida szedł ale tak to mga zawsze...

Beelzeb
05-04-2014, 10:21 AM
Nie zgodzę się Clear lane, bo to jest marnotrawstwo many. Lepiej jest Freezować i nie tracić last hitów. Assasin w dobrych rękach wraz z pomocą z jungle wyłączyć maga. Jeden gang i kill dla assasina spowoduje, że mag będzie w tarapatach. Ten rodzaj bogów słynie z zabijania papierów, a właśnie tacy są magowie.

seeeetttt
05-07-2014, 08:38 AM
no nie wiem ;/ musiałbym to zobaczyć ;>

KirJothin
09-26-2014, 08:42 AM
Raczej niewielu asasynów da radę, Thanatos czy Mercury absolutnie odpadają. Szanse może mieć Bastet i Loki bo od początku mogą jako tako clearować. Ale i tak zostaną zepchnięci pod tower przez większość magów.
"wraz z pomocą z jungle wyłączyć maga" - rozumiem, że wychodzisz z założenia, że przeciwny jungler nijak nie zareaguje? Że w chwili, kiedy przeciwnik robi aż taki "babysit" na midzie nikt swojemu midowi nie pomoże? Meh, zapomnij. Problemem asasyna na midzie są dodatkowo mid campy których nie zabezpieczy tak, jak któryś z magów, a to te campy na początku pozwalają uzyskać przewagę.

WscieklySzakal
09-26-2014, 11:12 AM
Akurat Mercury jest najlepszym assasynem na mida więc nie wiem czemu twierdzisz że odpada. Loki też daje rade na luzie ale reszta assasynów już się do tego zupełnie nie nadaje.

AntycznyCzolg
09-26-2014, 05:22 PM
Jako moja pierwsza gra przypadła mi na midzie Ra,grałem przeciwko Thanatosowi i będąc kompletnym newbie kontrolowałem swojego lane'a. Przez większość czasu Thanatos był zmuszony przesiadywać pod wieżą.
Wydaje mi się,że tego typu sytuacja może się powtarzać w innych przypadkach :).

KirJothin
09-27-2014, 08:44 AM
Akurat Mercury do +/- 10 lvl nie będzie wstanie dorównać magom z clearem wavów. Czyli będzie zmuszony cofać sie pod tower. Czyli będzie tracił farmę. Nie będzie też mógł specjalnie pomóc przy mid campach. Merc = fail na midzie.

WscieklySzakal
10-02-2014, 08:37 AM
A to ciekawe bo grałem kilka razy mercurym i za każdym razem to ja wygrywałem mida. Może zły build robisz.

kluska666
07-07-2015, 12:21 PM
Słaby pomysł. Za słabe czyszczenie linii (Loki mógłby coś tutaj ewentualnie zdziałać). Niestety z tego co mi się wydaje, nie ma assasyna, który przebije się przez chociażby Anubisa na midline. Dodatkowo będziesz miał problem, bo na midline najłatwiej dotrzeć. Zawsze ktoś może być w pobliżu - support albo przeciwny assasyn. Inaczej sprawa ma się na solo. Gdzie mogą Cię zaatakować tylko z jednej strony.