PDA

View Full Version : Meta ?

SkyGrey
09-26-2014, 06:47 AM
Gram bardzo rzadko conquest i chciałbym zapytać jak wygląda meta.Bo z tego co widze na samouczku zarys jest taki

solo : warrior
jungle : assasin
duo : hunter i guardian
mid : mage

A to co ja widze:

solo : mag/chaac,herc
jungle :assasin/freya
duo: hunter/freya + cokolwiek z CC lub leczeniem
mid - mag

Czy na wyższych poziomach wygląda inaczej meta? I czy jest szansa pójścia assasinem na linie? (Serquet/Bastet/Kali

seeeetttt
09-26-2014, 06:48 AM
Przeniosłem do działu Bogowie ;) bo raczej oto biega ;), co do twojego posta mam nadzieje że ktoś bardzoo doświadczony ci wszystko wytłumaczy :D

KirJothin
09-26-2014, 07:22 AM
Meta się zmienia co jakiś czas jak HiRez namiesza odpowiednio mocno. Do tego profesjonalne teamy też ciągle próbują wymyślić coś lepszego.

Ale odpowiadając na pytanie:
Support: Aktualnie standardem są guardiani, jakkolwiek Guan Yu też się świetnie spisuje. Możliwe są też i inne wariacje w stylu asasynów-supportów (Thor, Mercury, Fenrir), czasem wraca też SWK w roli supporta ale to dla bardziej doświadczonych graczy, mających dobry pomysł na build i umiejących świetnie grać supportami "klasycznymi" (aktualnie).
"Adc": Najczęściej hunterzy ale Freya i Mercury też się świetnie spisują. Przy czym oboje są też dla bardziej zaawansowanych ze względu na inny styl gry.
Mid: tylko magowie. Można się bawić inaczej ale podkreślam: bawić. Pomijając, że jest to trudniejsze generalnie. Grając na midzie najistotniejsze są mid campy a w zabezpieczaniu ich najlepiej sprawdzają się magowie.
Jungle: w obecnej mecie kraina asasynów. Freya na dobrą sprawę też jest asasynem, w starszym systemie klasyfikowania bogów była "mage/assasin" ;) Ale junglować można też np Atheną, Ymirem, niektórymi warriorami (np Ozyrysem).
Solo: najbardziej niezależna linia, na dobrą sprawę można grać czym się chce, kwestia indywidualnych umiejętności. O ile to ma sens, trzeba pamiętać, że potrzebny jest dobry wave clear.

Odnośnie pytania o Serqet - jungle, Bastet- raczej jungle ale na solo też daje rade, Kali... Kali widzę tylko w jungli, choć być może mogła by też działać na solo.
Mam nadzieję, że jakoś pomogłem :)

Szajmper
09-26-2014, 08:38 AM
Obecnie meta skupia się w głównej mierze na early mid campach.
Dlatego obecnie najlepszymi pickami na mida, w obecnym momencie jest Kukulkan, Janus, Agni, bo już około 3:15 midlaner powinien mieć 5 poziom, a przy pierwszym spawnie furii, już się nawiązuje pierwszy "teamfight". Dlatego, mid, jungla, i support to picki z masą damage/cc, które pozwoli securować campy, a przy okazji łapać istotne na początku kille. Na solo bierze się postacie typowo lategamowe.

kluska666
07-07-2015, 11:28 AM
Teraz to się trochę zmieniło. Najczęściej:
Solo: loki/neith/apollo/bellona(o ile nie zbanują)
Mid: Posaidon/Janus/Isis/Agni/Kukulkan(rzadko)
Jungler: Thor/Bastet/Hun Batz
Adc: Hunterzy (różnie, bo każdy dobry)(powinni osłabić ich lategame, bo obrażenia jak assasyn z bliska, a oni mają takie z daleka to przegięcie. Jeszcze takie lifesteal, że głowa mała)
Support: Ludzie wybierają albo Sylvanusa, albo Athene, jednakże... Są oni pierwszymi banowanymi bogami, więc zazwyczaj nie ma co na nich liczyć. Ymir (standardowy wybór). Jeżeli zbanują Dwóch pierwszych + Ymir, Geb to przeważnie nie mają supportu z "krwi i kości" i biąrą jakichś Odynów, Afrodytę, Hel, Change czy coś takiego nędznego).